En Hızlı DNS Adresleri 2018

0
54
views
En Hızlı DNS Adresleri

Birçok kişinin en çok aradığı konulardan biriside hızlı DNS adresleri. Son zamanlarda internet sitelerine gelen kısıtlamalar nedeniyle En Hızlı DNS Adresleri birçok kişinin sıklıkla aradığı konulardan biri haline geliyor. İnternet üzerinde devletin belirlediği yasalar doğrusultusunda yasa dışı olarak adlandırılan bazı siteler mahkeme kararı ile engellenebiliyor. Bu engeli aşmanın en kolay yöntemlerinden birisi de DNS adresi değişikliğidir.

Neden Dns Değiştirmek Gerekli

Ülkemizde ara ara veya sürekli olarak bazı websitelerine erişim konusunda mahkeme kararı ile engelleme getirilmektedir. Bu noktada sosyal medya ağlarına erişim yasağı ya da yavaşlatma kararı uygulanmaktadır. Facebook, Twitter, Youtube, Instagram gibi büyük kitlelerce kullanılan sosyal medya sitelerine erişim konusunda da bazı durumlarda erişim engeli getirilebiliyor. Bunları çözmenin etkili ve en kolay yolu DNS adresi değiştirmektir.  Bazı DNS adresleri üst düzey hız performansları sağlarken bazı oldukça yavaş çalışmalar göstererek kişileri katil etmektedir.

DNS adresi sadece yasaklı sitelere giriş için değil bazı zamanlarda internet hızını artırmak için kullanılan araçlardan birisidir. Bazı bölgelerde yaşanan internet problemleri de DNS adresi değiştirerek çözülebiliyor, gözle görülür bir artış meydana gelebiliyor.

En Hızlı DNS Adresleri

Günümüzde çok sayıda DNS adresi mevcut ancak bazıları internet hızınızı oldukça yavaş hale getirebiliyor. En Hızlı DNS Adresleri arasında google DNS olarak bilinen adresler ilk sırada yer alıyor. Bu DNS adresleri için aşağıdaki bilgileri kullanın;

  • DNS adresinin ilk satırına: 8.8.8.8
  • İkinci Satıra İse 8.8.4.4 yazıp kaydedin.

Google DNS yanı sıra bir diğer hızlı dns adresi olan Comodo Secure DNS adresini kullanabilirler. Bunun için Aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz;

  • DNS adresinin ilk satırına: 8.26.56.26
  • İkinci Satıra İse 8.20.247.20 yazıp kaydedin.

Bu adreslerin dışında en bilinen ve hızlı olan DNS adreleri arasında Open DNS Home geliyor. Bunun için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

  • DNS adresinin ilk satırına: 208.67.222.222
  • İkinci Satıra İse 208.67.220.220 yazıp kaydedin.

Bu DNS adreslerini kullanarak hem internet hızınızda bir artış sağlarsınız hem de yasaklı sitelere kolayca giriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here