İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanir? İnstagram Hesap Kapatma

0
336
views
İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanir? İnstagram Hesap Kapatma

Oldukça popüler bir hale gelmiş instagram’da merak edilen konulardan biri de Şikayet İle instagram Hesap Kapatma , İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanir ? Özellikle son 2 yıl içerisinde inanılmaz bir büyüme saplayan sosyal medya paylaşım platformu olan İnstagram günümüzün en büyük soyal medya platformundan biri olmayı başardı. Türkiyede de oldukça büyük bit kitle tarafından kullanılıyor.

Şikayet İle İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram hesapları sosyal medya platformunun büyümesiyle oldukça değerli bir hale geldi. İnstagram hesaplarının çalınmasıda bu durumla ilikili bir şekilde artış gösterdi. Ayrıca instagram üzerinde bazı profiller, gerçek kullanım amaçlı değil farklı amaçlar için kuruluyor. İnstagram bu şekilde kullanım alnı dışında sahte vb şekilde faliyet gösteren hesapların kapatılmasından yana. Ancak instagram kullanıcılardan gelen şikayetler olmadan bu hesapların hangi amaçla açıldıklarını bilemiyor ve kapatma kararı alamıyor. Ancak instagram kullanıcılardan bu hesaplar hakkında aldıkları şikayet bildirimlerini dikkate alıyor ve bu durumda kapatma işlemini uygulayabiliyor.  Her işte olduğu gibi çok büyük şikayetler alan hesaplar daha sıkı inceleniyor ve kapanmaları da aynı oranda kısalıyor.

İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanir?

İnstagram üzerinde belirli bir şikayetten sonra hesap kapanır şeklinde belirtilmiş kesin bir bilgi yok. Tam olarak kaç kişinin şikayetinde hesabın kapatılacağını öngörmek mümkün değil ancak bir profil ne kadar çok şikayet alırsa o kadar çok incelenme olanağı olacak ve nedenle hesabın kapatılma ihtimali oldukça artacaktır. Kısacası instagramda şu kadar kişi şikayet ederse hesap kapanır gibi kesin bir bilgi yok.

İnstagram hesaplarını şikayet ederken dikkat edilmesi gereken bir konu da doğru bir profili şikayet etmektir. Eğer şikayet edilen profil düzgün bir profilse şikayetiniz boşa vakit kaybından başla bir işe yaramaz. instagram Hesap Kapatma kesin bir işlem değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here