Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

0
20
views
Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Son zamanlada giderek artan internet üzerinden alışverişi kontrol altına alabilmek adına, kredi kartları internet alışverişine kapanıyor. Kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır? sorusuda haliyle sıkça sorulan sorulardan birisi oluyor.

Günümüzde internet alışverişinin artmasının yanında internet korsancılığı da hızla artıyor. Kredi kartı numaranızı ele geçirenler hızla çoğalırken birçok insan da ay sonu gelen kredi kartı ekstrelerinde haberleri olmadan yapılan binlerce liralık alışverişler ile karşı karşıya gelmektedir.İnternet üzerinden yapılan alışverişler ne kadar güvenli olarak gösterilse de bazı durumlarda internet sitelerine yapılan siber saldırılar kişisel bilgiler olmak üzere kredi kartı verilerinin de çalınmasına neden olmuş durumda.

Bu durumdan dolayı meydana gelebilecek mağduriyetlerin önüne geçmek isteyen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu internet alıverişleri konusunda büyük düzenlemeler meydana getirerek şu an da aktif olarak kullanımda olan olmayan tüm kredi kartlarının internet alışverişlerine kapattı. İlk etapta 17 Ağustos 2017 yılında kapatılma işlemlerinin meydana geleceğini belirten BDDK, yapılan düzenlemelerin tüm kişiler tarafından fark edilemeyeceği düşüncesi ile bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelendiğini belirtmek istiyoruz. Bu tarihten sonra kredi kartılarını intener alışverişine açmadan internet alışverişlerinde kulanmanız mümkün değil.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır? konusuna gelecek olursak; Kredi kartlarının internet alışverişlerine kapatılma durumunun kalıcı olarak meydana gelmediğini, bankalar ile iletişime geçilmesi durumunda kredi kartlarının tekrardan internet alışverişlerine açılacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Garanti bankası bünyesinde kredi kartı sahibi olan kişiler, 31 Aralık 2017 itibari ile meydana gelen kredi kartlarını internet alışverişlerine kapatılması durumunda yapacakları birkaç işlem ile kartlarını yeniden internet alışverişlerine açtırabilirler. Kredi kartları üzerinde tanımlı olan cep telefonları üzerinden ONAY yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartlarının son 6 hanesini yazarak 3340’a mesaj göndermeleri gerekmekte. Bununla beraber 444 0 333 çağrı merkezi üzerinden de müşteri temsilcisine bağlanabilir kartlarınızı internet alışverişlerinize açtırabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Türkiye İş Bankası bünyesinde yer alan kredi kartlarınızın internet alışverişlerine açılmasını istiyorsanız öncelikle SMS üzerinden SANALONAY yazıp kredi kartlarının son 6 hanesini yazan kişiler 4402’ye mesaj atmaları gerekmektedir. Bu işlem haricinde alternatif olarak 0850 724 0 724 müşteri hizmetleri üzerinden gerekli birimlere ulaşan kişiler kredi kartlarını başarılı bir şekilde internet alışverişlerine açtırabilirler.

Akbank Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Akbank kredi kartı sahiplerinin yapması gerekenler ise; SMS üzerinden INTERNET yazıp 8885’e mesaj atmaları durumunda numaraları üzerinde yer alan kredi  kartlarının internet alışverişlerine açılacaklarını görecekler. SMS üzerinden sorun yaşayan kişiler aynı zamanda 444 25 25 çağrı merkezi üzerinden de işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilirler.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Yapı Kredi Bankasından alınan kredi kartlarının üzerinde her müşteriye ait özel müşteri numarasının yazdığını söyleyebiliriz. Bu müşteri numaralarını SMS üzerinden AÇIK yazıp boşluk bırakarak 4944’e mesaj göndermeleri durumunda internet alışverişlerine açılacağını söyleyebiliriz. Bununla beraber 444 0 444 müşteri hizmetleri üzerinden de Kredi Kartı İnternet Alışverişine açtırabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

QNB Finansbank bünyesinde alınan kredi kartlarının son 4 hanesini SMS yolu ile INTERNET yazıp 2273’e mesaj gönderilmesi durumunda internet alışverişlerinin aktif edildiğini görecekler.  Bununla beraber QNB Finansbank müşteri hizmetleri olan 0850 222 0 900’ün de aranması ile kredi kartları internet alışverişine açtırılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Ziraat Bankasından alınan kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırmak isteyen kişilerin SMS yollarının kapalı olduğunu bilmelerini gerekmekteler. 444 00 00 üzerine yapılacak aramalar ile müşteri hizmetlerinden destek alınarak kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırabilirler.

Halkbankası Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

0850 222 0 400 üzerinden yapılacak müşteri hizmetleri desteği ile kredi kartlarınızı internet alışverişlerine kolaylıkla açtırabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Bununla beraber telefonlar üzerinden ONAY yazıp 3404’e gönderilmesi durumunda kredi kartınız internet alışverişine açılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here