Mutlu Olmak İçin Okunacak Duâlar

0
103
views

Daha önceki yazımızda sıkıntılarınızdan nasıl kurtulacağınıza dair Mutlu Olmak İçin Okunacak Duâlar yazımızı paylaşmıştık. Sıkıntılı anlarda okunacak bu dualar sizlere mutluluk verme açısından oldukça iyi gelecektir. Ayrıca bir diğer yazımız olan Sıkıntılı ve Üzüntülü Zamanlarda Okunacak Duâlar yazımıza göz gezdirmek sizin için yararlı olabilir.

Mutlu Olmak İçin Okunacak Duâ olan Mutluluk duası, aile saadeti için, eşler arasındaki huzursuzlukların bir kara bulut gibi dağılması ve iç huzur için okunur.

Mutlu olmak için sabah ve akşam bir Fatiha ve üç İhlas suresi okunup Peygamber efendimiz (sav.) in ruhuna ve ailesindeki ölmüşlerinin ruhuna bağışlandıktan sonra 7 defa şu dua edilmelidir : Hasbiyallahu lailahe ,illa hüvel aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym.

Amin….

Allah’a yakın olmak isteyenler ve daima mutlu mesut bir yaşam için şöyle bir mutluluk duası vardır.

Bismillahirrahmanirrahim Ya Allahü Ya Alimü Ya Aliyyü Ya Rahmanü Ya Rahimü Ya Azimü Ya Ehadü Ya Vitrü Ya Selamü Ya Mü’ minü Ya müheyminü Ya Basıru Ya Vahidü Ya Kerimü Ya Latifü Ya Halimü Ya Kebiru Ya Mütekebbirü Ya Mennanü Ya Hannanü Ya Tevabü Ya Mahmudü Ya Ma ‘mudü Ya Zahiru Ya Batınü Ya Tahirü Ya Ev velü Ya Ahirü Ya Hayyü Ya Selamü Ya Vasiu Ya Rafiu Ya Mürtefiu Ya Şamihu Ya Nurü YA Zülkuvveti vel- ikram. Amin…

Ayrıca sevdiğiyle mutlu olmak için her gün büyük bir huşu ile 100 defa;
 
İlahe ente maksudi ve rızake matlubi. Amin. diye dua edilmelidir.
Mutluluk duası olarak etkili olduğu inanılan ve her gün 21 kez okunması gereken diğer bir dua da:
Yevme tetis semaü bi duhanin mübinin yahşen nâşe hâzâ azabün eliym. La havle vela kuvvete illa billahül aleyyül aziym ve zellel naha lehüm feminha rakubühüm ve minha yekülün. Amin…
Umarız her daim mutlu, huzurlu uzun bir hayatınız olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here