Sanal Kredi Kartı Nedir ? Sanal Kart Nasıl Alınır

0
22
views
Sanal Kredi Kartı Nedir ? Sanal Kart Nasıl Alınır

İnternette güvenli alışverişin en büyük garantisinden birisi olan Sanal Kredi Kartı Nedir ? Sanal Kart Nasıl Alınır yazımızda bu konud hakkında merakı olanlara doyurucu bilgiler veriyoruz. İnternet alışverişimizi kafamız rahat yapabilmenin en kolay şekli olan sanal kart’ı yakından tanıyalım.

Sanal Kredi Kartı Nedir ?

Günümüzde internetten alışverişin oldukça sık yapıldığı bir gerçek ancak aynı şekilde sahte siteler ile kredi kartı bilgilerimizi de ele geçirmeye çalışanlar da aynı oranda artıyor. İnternet üzerinde yaptığınız işlemler her ne kadar güvenli görülse bile sahte siteler de kredi kartı numaranızı almak isteyen kişiler olabilir. İnternet alışverişi ne kadar arttıysa , kredi kartı dolandırmaları da aynı şekilde artışta. Sahte alışveriş sitelerini gerçek sitelerden ayıramayabilirsiniz ve kredi kartınızı yanlış kişilere teslim etmiş olabilirsiniz. Bu durum sizi çok büyük maddi zarara sokacaktır.

İnternet üzerinden kredi kartı bilgilerimizi gizlemenin en iyi yolu sanal kredi kartı kullanarak ödeyeceğimiz tutar kadar limit kullanmak. Alışveriş tutarı kadar sanal kart içerisine atacağımız tutar kadar alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kredi kartını internet bankacılığı üzerinden kolayca edinebilirsiniz. Sanal kredi kartı kullanarak gerçek kredi kartı bilgileriniz yerine sanal olarak oluşturduğunuz ve limiti kendiniz belirlediğiniz ve limiti dışına hiçbir zaman çıkamayacak bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kredi kartı kullanarak internet alışverişlerinizi rahatca yapabilirsiniz.

Hemen bir örnekle sanal kredi kartını açıklayalım; örneğin 100 TL tutarında bir alışveriş yapacaksınız ancak kredi kartınızı kullanmak istemiyorsunuz. Hemen sanal kartınızın içerisine 100 TL bakiye yükleyip sanal kart bilgilerinizle alışveriş yapabilirsiniz. Böylece gerçek kredi kartı bilgilerini kullanmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kredi kartı numaranız başkalarının eline geçse bile içerisinde kredi olmadan kullanmaları mümkün olmayacaktır.

Sanal Kart Nasıl Alınır ?

Sanal kartı bankalarınızın internet bankacılığı üzerinden oluşturup kolayca bakiye aktarma ve diğer işlemleri yapabilirsiniz. Dakikalar içerisinde aktif olan sanal kart ile hızlı, kolay ve güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal kredi kartları fiziksel olarak normal kredi kartları gibi olmadığı için sadece kart numarası/son kullanma tarihi barındırdığı için pos vs cihazlarda kullanılamaz, sadece internet alışverişleri için tasarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here